Dbajte na bezpečnosť pri nakupovaní na Ebay!
Všetci si pred nákupom kladieme otázku či je bezpečné dávať svoje údaje na stránky ako je Ebay a jemu podobné. Či mi to nestiahne niečo z účtu alebo mi to nezablokuje účet atď. Odpoveď je NIE! Ebay je celkom bezpečný z hľadiska platby. Prečo to tak je?Služba PayPal

PayPal je internetový platobný systém, ktorý patrí práve spoločnosti Ebay. Dajú sa s ňou prepojiť viaceré karty a účty a tak sa platba stáva bezpečnou. PayPal totiž funguje na princípe, že ak si za tovar zaplatíte, najprv peniaze pošle zo svojho vlastného účtu a potom, ak potvrdíte objednávku, stiahne peniaze, respektíve určitú čiastku za nákup z vášho účtu. Pri väčšine produktov sa takiso stretnete s malým logom PayPalu, ktorý vám zaručuje bezpečnú platbu.
Neplaťte inak ako cez PayPal!

Na Ebay nie sú povolené iné platby ako cez službu PayPal alebo priamo cez kreditnú kartu! Nikdy nedávajte svoje údaje o vašich účtoch predajcovi aj keď vás o ne požiada s veľmi presvedčivým dôvodom! Takisto nikdy neplaťte inou formou ako cez banky.Neverte emailom!!


V dnešnom svete je veľmi jednoduché odkopírovať presné logo firiem a spoločností, preto nikdy nereagujte na email, ktorý vyzerá podozrivo. Takým môže byť email v ktorom sa píše, že Ebay stratil vaše údaje a musíte ich zadať znova! Ak od vás odosielateľ chce, aby ste klikli na nejakú stránku alebo vás informuje, že ste niečo vyhrali, či už peniaze alebo hodnotné veci, nereagujte na takýto mail a v tomto prípade je najlepším riešením ho rovno vymazať.Sledujte feedbacky (hodnotenia)

Hodnotenia predajcov sú úžasná vec a dokážu vám toho prezradiť naozaj veľa tak prečo to nevyužiť? Môžete si tak prezrieť pozitívne hodnotenia a zároveň si k ním prečítať komentáre, no na druhej strane si tiež môžete prečítať nepríjemnú informáciu o predajcovi u ktorého sa tovar snažíte zakúpiť. www.ebayexpert.sk