Ako dovolenkovať v Kyjeve a pritom robiť on-line biznis? Kyjev je najlepšie miesto s neskutočnou energiou!


Volám sa Peter Dubaj a som eBay obchodník. Za rok precestujem aj 20 krajín sveta. Nakoľko robím on-line biznis tak si to môžem dovoliť. Nemusím sedieť celý mesiac na jednom mieste ale môžem cestovať po svete. A pri jednom takomto cestovaní, kedy som navštívil desiatky miest, sa mi zapáčilo hlavné mesto Ukrajiny, Kyjev.


Zobrazuje sa kiev1.jpg

 

A tak si každé dva týždne v mesiaci zbalím kufor, kúpim si letenku a odcestujem zo  Slovenska do veľkomesta, kde to žije, do Kyjeva. Človek by si možno pomyslel, že to tam nevyzerá bohvieako, no mýlil by sa. Kyjev je moderné a pomerne lacné veľkomesto, ak ho porovnávame s Bratislavou a ostatnými hlavnými mestami. No nie len v tomto je odlišné od ostatných. Je plné zábavy, milých ľudí a kvalitného jedla.

 

Len pre porovnanie, za obed (vrátane dezertu) v luxusnej reštaurácii v Kyjeve zaplatíte  približne 5 eur. V bežnej reštaurácii je to niečo okolo dvoch eur aj s nápojom. A v Bratislave? Za tie dve eurá si môžete kúpiť tak akurát ten nápoj.


Dobre, jedlo je jedna vec a čo kultúra? V hlavnom meste Slovenska nič-moc. A v Kyjeve? Nájdete tam ozaj kvalitné wellness, masáže, nákupné centrá o rozlohách, aké si Bratislavčan nevie predstaviť. A samozrejme mnoho iného.


Zobrazuje sa kiev2.jpg


Je to mesto kde to žije, bez ohľadu na to koľko je práve hodín a aký je práve deň. Ľudia sa  bavia v kaviarňach, na diskotékach či v karaoke baroch, každý deň. A páni, ak nemáte priateľku, tak vám Kyjev vrelo odporúčam. Na diskotékach v Kyjeve nájdete tisícky krásnych žien aké u nás nájdete len vo vychytených baroch. Denne ich na uliciach môžete stretnúť stovky. Je to skvelá príležitosť na nový vzťah.

 

Zobrazuje sa kiev4.jpg 


Na druhej strane je to mesto, z ktorého cítiť nostalgiu. Nie je zlé si občas zaspomínať na časy minulé a tam je príležitostí dosť. Jednou z nostalgických oblastí sú autá. U nás sú považované za veterány no na Ukrajine sa používajú bežne. A tak sa vám môže stať, že ak si privoláte taxík, tak po vás príde Trabant.

 

Zobrazuje sa kiev3.jpg 


Je to skvelé mesto nie len pre turistov a dovolenkujúcich, ale aj pre on-line biznismenov. Je tam všetko čo k práci budete potrebovať a do Bratislavy je to na skok. Okrem toho sú v  Kyjeve veľmi príjemní a ústretoví ľudia.

 

Prečo aj pre on-line biznismenov? V Bratislave alebo v iných Slovenských mestách je občas ťažké nájsť kvalitné wifi pripojenie. Treba chodiť po meste a hľadať na dverách kaviarní logo free wifi a to len preto, že sa súrne potrebujete dostať na internet kvôli biznisu. V Kyjeve? Každá kaviareň a reštaurácia, aj tá najmenšia, má wifi pripojenie. Je jedno, do ktorej si to namierite, pripojenie na internet tam zaručene bude a váš biznis môže napredovať.

 

Ďalšou veľkou výhodou Kyjeva je preprava. Keď som tam tak využívam výlučne iba Uber. Možno si poviete, že čo je na tom zvláštne, veď v Bratislave funguje tiež. Áno, funguje, ale v Kyjeve je cena nejakých 17 centov za kilometer, v Bratislave to takéto smiešne centy rozhodne nie sú. Ďalšou možnosťou je metro. Tu sa ceny s Bratislavou nedajú porovnať, nakoľko na Slovensku metro nie je. Avšak jedna jazda vyjde na 10 centov, za takúto sumu sa nezveziete v Bratislavskej MHD ani na nasledujúcu zastávku. A ak by ste potrebovali  využívať metro viackrát za deň máte možnosť si kúpiť celodenný lístok v hodnote 30 centov.

 

Zobrazuje sa kiev5.jpg 

Za takýmito dobrými podmienkami pre biznis sa mi oplatí cestovať. A stojí to iba 120 minút môjho času. Za tak krátky čas precestujem z Bratislavy z letiska do Kyjeva a to až na hotel. Letenky je najvýhodnejšie kupovať v spoločnosti Wizzair. Letenka tam a späť stojí od 50€.

 

Okrem týchto „technických“ výhod sú výhodou aj ľudia. S ľuďmi Ukrajine mám dobré skúsenosti. Možno to je aj tým, že kvalita služieb je na inej úrovni ako na Slovenku. Na Ukrajine som ešte nestretol nahnevaného čašníka na celý svoj život, ktorý by sa ma  nahnevane a nevrelo opýtal čo si dám. Nie len personál ale aj obyčajní ľudia sú tam usmiatí a uvoľnení, no hlavne si vedia užiť aj malú výplatu. Títo ľudia mi vedia zlepšiť náladu svojou energiou, cítiť tam pozitívny prístup k životu. Aj preto som radšej tam, než v Bratislave kde by som sa v sieti Medusa Group pozeral na nahnevaných študentov. V Medusa Group sa všetci tvária ako majstri sveta a ak nemáte zlatú kartičku Medusa tak pri okne proste sedieť nebudete. Ale to je tá trápna slovenská mentalita, ktorú na Ukrajine nenájdete.  A aj  preto plánujem kurz EBAYEXPERT rozbehnúť na Ukrajine.

 

Kurz EBAYEXPERT nájdete na stránke www.ebayexpert.sk Obsahom a cieľom tohto kurzu je odovzdať vám informácie a zrozumiteľný návod na to ako sa stať eBay obchodníkom. Obrovské pozitívum tohto povolania je, že ide o pasívny príjem, ktorý je výnosný natoľko, že si môžem dovoliť cestovať a objavovať svet počas celého roka. To všetko môžete zažiť aj vy, tak neváhajte a klikajte na www.ebayexpert.sk a pozriete sa na kurz EBAYEXPERT, v ktorom vás naučím ako si vytvoriť pasívny príjem a užívať si život. Môžete ma kontaktovať cez FB https://www.facebook.com/ebayexpert.sk alebo na Instagrame  https://www.instagram.com/kingdubaj/ .