Ako predávať na eBay? A na ktoré veci treba dávať pozor!
741
Prostredníctvom eBayu sa dajú zarobiť nádherné peniaze, stačí vedieť ako na to. Ak si osvojíte týchto pár typov, váš úspech na seba nenechá dlho čakať. Samozrejme, je potrebné vyzbrojiť sa trpezlivosťou a odhodlaním. Nech sa páči, tu je pár typov ako zbohatnúť takmer bez námahy:


1. Lepšie raz vidieť ako stokrát čítať

Ako predávajúci obchodník, by ste sa mali vžiť do situácie kupujúceho a predstaviť si, čo by vás tak mohlo zaujímať. Samozrejme popis a parametre produktu sú veľmi dôležité ale často krát je ešte dôležitejší obyčajný obrázok – fotka produktu. Kupujúci tak má možnosť vidieť, čo presne sa chystá kúpiť a určite ho bude viac zaujímať ponuka s fotkou ako bez nej. 1. 2. Preskúmajte trh
 2. Ak máte už vybraný tovar, ktorý chcete predávať, porozhliadnite sa či ho neponúka aj niekto iný, poprípade nejaký podobný. Všimnite si najmä cenu, dopyt a iné podrobnosti, ktoré vám môžu pomôcť, napríklad aj to ako celý nákupný proces prebieha. Ak získate informácie, ktoré považujete za prospešné, tak ich neváhajte zužitkovať aby sa ten váš produkt predával najlepšie.


 1. 3. Myslite aj na doučenie produktu
 2. Na eBay je viac možností dopravy produktu od predávajúceho ku kupujúcemu. Dôležité je mať všetky možnosti naštudované a zvážené. Zvoľte si jeden alebo dva najlepšie spôsoby dopravy, ktoré budú výhodné cenovo, časovo a budú aj spoľahlivé. Potom tieto metódy prepravy špecifikujte vo vašom eBay liste, nezabudnite tiež kupujúcich oboznámiť s cenou prepravy.

 1. 4. Kvalitný popis robí divy
 2. Popri tom všetkom by ste nemali zabúdať na kvalitný popis produktu, ktorý taktiež môže zaujať potenciálneho kupujúceho. Pri popise musíte použiť všetku svoju zručnosť pri písaní alebo si na to najať odborníka. Je vhodné použiť vhodné frázy a niekedy aj kvetnaté opisy no vždy je nutné použiť korektné fakty týkajúce sa produktu.

 1. 5. Viac možností, viac radosti
 2. Aj keď pri doprave je vhodné vsadiť na jednu kartu, pri platbe rozhodne nie. Čím viac druhov platieb ponúknete svojím potenciálnym klientom, tým je väčšia šanca na úspech, teda, že sa vám podarí úspešne predať svoj produkt. Neobmedzujte sa iba na PayPal, využiť môžete napríklad aj platbu kartou.

 1. 6. Pohľad späť vás posunie dopredu
 2. Je dôležité aby ste sa zo svojich predchádzajúcich obchodov poučili a vzali si z toho maximum. Ak tam nájdete nejaké chyby, posunie vás to vpred, lebo budete mať čo vylepšovať. Každopádne sa sústreďte aj na spätnú väzbu a nie len na tú pozitívnu. Čítajte všetky komentáre od kupujúcich, tie pozitívne vás potešia, tie negatívne vás donútia napredovať. Avšak, ak nájdete negatívne komentáre, neutápajte sa v smútku, že ste zlí obchodník. Tie komentáre by vás mali nasmerovať, nie zastaviť. A samozrejme, ak budete mať pozitívne hodnotenia na eBay tak to motivuje potenciálnych kupujúcich aby verili práve vám a vašim produktom. 


 1. 7. Buďte profesionál!
 2. Servis je to na čo sa oplatí v dnešnej dobe staviť. Rýchle odpovede, bližšie informácie, aj to vám môže pomôcť zvýšiť zisky z predaja a vylepšiť vašu reputáciu. Taktiež dbajte na to aby ste neporušili žiadne zákazy a predpisy, aby ste mali všetko riadne registrované a aby vaše účtovníctvo bolo v poriadku. Predávanie na eBay je biznis ako každý iný a zo ziskov pramenia povinnosti voči štátu, na to netreba zabúdať, aby sa vám to neskôr nevypomstilo. Ak chcete byť úspešný, musíte postupovať podľa pravidiel, pretože len tak sa stanete dobrým a chceným obchodníkom.


Či už na eBayi predávate alebo nie, rozhodne sa to oplatí a predchádzajúcich sedem bodov je vhodný postup pre dobrý začiatok. Ale tak ako každá stránka a forma zárobku aj eBay má svoje výhody ale aj nevýhody. Samozrejme, že výhod je viac, tu sú:

 

Dobierku si nevyberiete

Je na každom z nás aby posúdil či je to plus alebo mínus eBayu. Slovákom ešte vždy najviac vyhovuje kupovať tovar na dobierku, avšak čím ďalej tým menej. Tento spôsob kúpi je plošne na ústupe a je čoraz ťažšie nájsť eshop, ktorý ju ponúka. Na eBay ju rozhodne nenájdete. Hlavným spôsobom platby je bezpečný a dnes už veľmi rozšírený PayPal ale aj platba kartou. Platba kartou je menej obľúbená a to najme preto, že pri platbe tak predajcovi poskytneme citlivé údaje čo sa s PayPal nestane.

 

Jeden účet, veľa možností

Portálov eBay dnes už existuje viac. Spočiatku to bol iba jeden dnes okrem eBay.com môžeme navštíviť aj eBay.co.uk či eBay.de. Vaše prihlasovacie konto platí pre všetky ale tovar na nich nie je všade rovnaký. Je len a len na vás aký portál si zvolíte, či to bude americký (eBay.com), anglický (eBay.co.uk) alebo nemecký (eBay.de). Preprava nie je žiaden problém, dnešné logistické spoločnosti vám ho nepoškodený prevezú cez Atlantik za pár dní. Avšak treba brať ohľad aj na svoje financie a to konkrétne vzhľadom na preclenie a zdanenie tovaru, ktorý tu pricestuje z Ameriky. Pre Slovákov je preto výhodnejšie kupovať produkty z európskych eBayov (anglický, nemecký, rakúsky), v takom prípade vám colné konanie peňaženku nezaťaží, lebo ide o krajiny EÚ. Cena po objednaní je konečná a svojím navýšením vás rozhodne neprekvapí.  cena je po objednaní konečná.

 

Každopádne eBay je veľmi zaujímavá stránka a pri správnom postupe predaja vám vie zarobiť ohromné peniaze, preto netreba váhať a treba to vyskúšať. Držím vám prsty a prajem veľa úspechov pri zarábaní!